Dzisiaj jest: 23.02.2018 Osób on-line: 7   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu

News
'Barany' odbijają się od dna
18.09.07 09:26

Na Pride Park doszło do małej sensacji. Gospodarze, którzy jeszcze niedawno temu ulegli w koszmarnym stylu 0:6 Liverpoolowi, pokonali murowanego faworyta spotkania - Newcastle United. To jednocześnie pierwsze zwycięstwo "Baranów" i pierwsza porażka "Srok" w tym sezonie.

Zwycięstwo gospodarzom zapewnił przepięknym uderzeniem w 38. minucie Szkot Kenny Miller. Były napastnik Celticu przejął piłkę po długim wykopie bramkarza Stevena Bywatera i strzałem z woleja w prawy górny róg zupełnie zaskoczył stojącego na trzecim metrze Steve'a Harpera.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Najlepszą szansę dla Newcastle zmarnował czeski obrońca David Rozehnal. Po przerwie uderzali już głównie zawodnicy Derby. Dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał Stephen Pearson.

Fani Newcastle mogą być szczególnie rozgoryczeni po tym meczu. Nie dość, że ich piłkarze grając w kiepskim stylu zostali pokonani przez drużynę powszechnie uważaną za najgorszą w całej historii Premier League, to spadli na dziesiątą lokatę w tabeli - gdyby wygrali poniedziałkowy mecz, awansowaliby do czołowej czwórki. Na domiar złego wielkiej formy nie pokazał Michael Owen, który kapitalnie grał w dwóch ostatnich meczach kadry, zdobywając trzy gole. Tym razem reprezentacyjny napastnik był niewidoczny i został zmieniony w 55. minucie.

Dla Derby było to jednak dosłownie odbicie się od ligowego dna. Dzięki wygranej "Barany" opuściły zajmowaną od początku sezonu ostatnią lokatę w tabeli, wyprzedzając Bolton.

Wynik poniedziałkowego spotkania nie miał żadnego znaczenia dla układu czołówki tabeli. Prowadzi nadal Arsenal z 13 punktami, za nim plasują się Manchester City (12), Liverpool i Manchester United (po 11).