Dzisiaj jest: 23.02.2018 Osób on-line: 3   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu

News
Borussia pokonuje Bayern!
12.04.12 11:21

W szlagierowym spotkaniu 30. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością Bayern Monachium 1:0 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 77. minucie Robert Lewandowski.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w pierwszej połowie. W 38. minucie Jakub Błaszczykowski wrzucił piłkę na długi słupek, tam "zawisł" w powietrzu Lewandowski i trafił w słupek.

W 77. minucie goście dali się jednak zaskoczyć. Za polem karnym piłkę dostał Kevin Grosskreutz, zdecydował się na strzał. Lot piłki przed Manuelem świetnie zmienił Robert Lewandowski - wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie. Zaspał w tej sytuacji Arjen Robben, który nie wyszedł za linią obrony.

Gwiazdor Bayernu zagrał chyba jeden z najgorszych meczów w karierze. W 84. minucie co prawda wywalczył rzut karny (został powalony przez Romana Weidenfellera), ale chwilę później zmarnował "jedenastkę".

BV Borussia 1909 Dortmund - FC Bayern München 1:0 (0:0)
Robert Lewandowski 77

Borussia Dortmund: 1. Roman Weidenfeller - 26. Łukasz Piszczek, 4. Neven Subotić, 15. Mats Hummels, 29. Marcel Schmelzer - 16. Jakub Błaszczykowski (89, 25. Patrick Owomoyela), 21. İlkay Gündoğan (74, 14. Ivan Perišić), 5. Sebastian Kehl, 23. Shinji Kagawa (74, 7. Moritz Leitner), 19. Kevin Großkreutz - 9. Robert Lewandowski.

Bayern Monachium: 1. Manuel Neuer - 21. Philipp Lahm, 17. Jérôme Boateng, 28. Holger Badstuber, 27. David Alaba - 10. Arjen Robben, 30. Luiz Gustavo, 39. Toni Kroos, 25. Thomas Müller (61, 31. Bastian Schweinsteiger), 7. Franck Ribéry - 33. Mario Gómez (75, 11. Ivica Olić).

sędziował: Knut Kircher.
widzów: 80.720