Dzisiaj jest: 20.02.2019 Osób on-line: 1   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Celtic będzie szukał piłkarzy w USA
20.06.07 10:04

W ciągu pięciu lat Celtic Glasgow chce wybudować 30 ośrodków szkoleniowych w USA. Władze mistrzów Szkocji liczą, że dzięki temu znajdą nowego Freddy'ego Adu.

W USA jest zarejestrowanych 18 mln piłkarzy. Więcej niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie. Władze Celticu liczą jednak, że po przyjściu do Los Angeles Galaxy Davida Beckhama zainteresowanie futbolem jeszcze wzrośnie. Aby dodatkowo zachęcić młodych piłkarzy Celtic ma co roku jeździć na tournee po USA. Tego lata zagra z gwiazdami ligi MLS w Denver.


W akademiach założonych w Filadelfii, Nowym Yorku, Bostonie, Detroit, Toronto i Cleveland ma się szkolić 30 tys. dzieci.


Podobną akcję Celtic prowadzi już na wyspach Brytyjskich. W ciągu czterech lat Szkoci sprawdzili 0,5 mln dzieci. - W jednym i drugim programie chodzi o promowanie zdrowego trybu życia. Dla nas to projekt długofalowy, który może dać owoce za wiele lat. Na pewno zyska na nim także szkocki futbol. To niesamowita promocja - powiedział dyrektor Celticu Peter Lawwell


Od podobnych akademii Arsenalu Manchesteru czy Ajaksu szkółki Celticu mają się różnić tym, że zajęcia będą bezpłatne. - Dzięki Celtikowi młodzi ludzie będą pracować z świetnymi fachowcami. Zyska też wizerunek klubu - mówi były gwiazdor Chelsea Joe McLaughlin.


Autor: Łysy
Źródło: Gazeta WyborczaDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org