Dzisiaj jest: 06.06.2020 Osób on-line: 2   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Festiwal Mistrzów
23.05.07 08:52

Ateny są jednym z najbardziej niezwykłych miejsc świata, ale nowy prezydent UEFA Michel Platini przyjechał pod Akropol z mieszanymi uczuciami.


Wspomina: – W barwach Juventusu grałem tutaj finał Pucharu Europy w 1983 roku. Byliśmy wielkim faworytem. Jednak wygrał Hamburger SV, który w finałowej konfrontacji był lepiej zorganizowany.
Dzisiaj w Atenach Platini po raz pierwszy jako prezydent UEFA będzie uczestniczył w ceremonii wręczenia Pucharu Europy zwycięzcy Ligi Mistrzów. Francuz podtrzymuje chęć reformy najważniejszych rozgrywek klubowych świata. Deklaruje:
– Chciałbym, aby najsilniejsze ligi miały nie czterech przedstawicieli, a co najwyżej trzech. Mistrzom krajów słabszych piłkarsko należy się większa szansa awansu do rozgrywek grupowych Champions League. Wielka reforma ma zostać zatwierdzona w przyszłym roku na kongresie UEFA w Stambule, a wejść w życie w 2009 roku.


Tymczasem do Aten przybywają przedstawiciele Liverpoolu i Milanu, aby zmierzyć się w 52. finale Pucharu Europy. UEFA wymyśliła Festiwal Mistrzów, który odbywa się w trzech miejscach – wszystkie usytuowane są w sercu miasta w promieniu kilometra: na Stadionie Olimpijskim, zbudowanym na igrzyska 1896 roku, na placu Zappio i wielkimi placu Sindagma pod parlamentem.


Autor: Łysy
Źródło: Przegląd sportowyDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org