Dzisiaj jest: 01.06.2020 Osób on-line: 9   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Finowie bez kontuzji i w świetnych humorach
10.09.07 21:54

Fińscy piłkarze trenowali w poniedziałek na bocznym boisku stadionu olimpijskiego w Helsinkach. Nastroje w drużynie są bardzo dobre, ale trudno o inne skoro byli skazywani na pożarcie, a zremisowali w sobotę z Serbią i są na drugim miejscu w tabeli naszej grupy, tracąc tylko dwa punkty do Polski.


Trening fińskiej reprezentacji trwał półtorej godziny. Dużą jego część wypełniły ćwiczenia szybkiego wyprowadzania akcji skrzydłami. Kilka piłek w środku pola, podanie na skrzydło, a potem silne dośrodkowanie, do którego w pole karne wbiegało czterech zawodników. Trening zakończył się krótką gierką.


Po zajęciach piłkarze nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Szybko wsiedli do autokaru i pojechali do hotelu. Na rozmowę dał się namówić tylko rzecznik reprezentacji Timo Walden. - Mamy szanse na awans, choć przed startem eliminacji nie wielu nam je dawało. Przecież to grupa śmierci, czwarta drużyna świata, dwaj finaliści ostatnich mistrzostw, do tego Belgia i trzy zespoły z Kaukazu. A my mamy wielkie szanse na pierwszy w historii awans - powiedział.


W fińskim zespole nie ma żadnych kontuzji, kilku zawodników co prawda narzeka na drobne urazy, ale w środę wszyscy powinni być zdrowi. - Brakuje nam tylko naszej największej gwiazdy Jariego Litmanena, ale o tej kontuzji wiedzieliśmy już dużo wcześniej - mówi Walden. Za to do gry może wrócić Toni Kallio, który odcierpiał już karę za kartki.


- W meczu z Polakami liczymy na trzy punkty, choć doceniamy polski zespół. To bardzo dobra drużyna, a najlepszy jest Smolarek - dodaje.


W Finlandii wszyscy liczą na piękne widowisko. Zainteresowanie meczem jest ogromne. Już sprzedano 30 tysięcy biletów. - Myślę, że w środę stadion będzie wypełniony do ostatniego miejsca. To będzie magiczny wieczór - uważa Walden.


Autor: Łysy
Źródło: Gazeta WyborczaDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org