Dzisiaj jest: 06.06.2020 Osób on-line: 1   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Fińskie media: "Z Polską nie można grać na remis"
10.09.07 20:38

Mecz z Serbią w sobotę tak zmęczył fińskich piłkarzy, że praktycznie do środy będą wypoczywać, aby zregenerować siły na konfrontację z Polską - piszą fińskie media.


Gazety przy tym podkreślają: "tworzymy historię i ten mecz musi zostać wygrany".


"Remisując w Belgradzie po ciężkiej walce fińscy piłkarze byli moralnymi zwycięzcami. Jednak się nabiegali, ale mamy nadzieje, że do decydującego starcia, w środę wypoczną" - napisał dziennik Helsingin Samomat.


Gazeta podkreśla że "spotkanie ma bardzo wysoką stawkę i nie można grać na remis, ponieważ można przegrać na własnym stadionie przez jedną "głupią" bramkę w ostatnich minutach. Trzeba odważyć się grać na wygraną. Nie będzie to jednak łatwe, bo Polska drużyna bardzo się przecież poprawiła od przegranej z Finlandią przed rokiem, co doskonale widać w tabeli".


Dziennik Nya Aland z Wysp Alandzkich, które mają w reprezentacji swojego Daniela Sjoelunda, podkreśla, że na "ten bardzo ważny mecz piłkarze musza naładować baterie. Nie tylko fizyczne lecz przede wszystkim psychiczne, ponieważ przyjeżdżają liderzy grupy. W środę czeka fińskich piłkarzy próba wykonania ogromnego kroku. Jeżeli się uda będą mogli zacząć się interesować stadionami w Szwajcarii i Austrii".


Dziennikarze telewizji YLE bardzo się zdziwili wypowiedziami kapitana samolotu lecącego z Belgradu do Helsinek, który nie tylko podziękował za podroż i podał temperaturę zewnętrzną, lecz powiedział też: "życzę wam udanych meczów podczas mistrzostw Europy w Szwajcarii i Austrii".


"Samolot lądował o 4.30 rano w Helsinkach. Pilot rejsu JU3805 był Serbem i najprawdopodobniej jako kibic oglądał mecz, tak że bardzo nas ucieszyła jego fachowa prognoza, a pasażerowie uśmiechali się do siebie z wyrazem zadowolona i zrozumienia" - napisała YLE na swoim portalu


"Wszyscy byśmy tego chcieli, lecz faktem jest, że Finlandia uzbierała aż 18 punktów w 10 meczach w tym bardzo trudnym towarzystwie swojej grupy. Teraz mamy wyjątkową szanse, aby napisać nowe karty historii fińskiego futbolu. Stadion olimpijski w Helsinkach będzie wypełniony do ostatniego miejsca, bo wszyscy wiedzą, że gra powodująca tak wielkie emocje -zakończy się i tak płaczem, ze szczęścia lub rozpaczy - podkreśliła YLE


"Dla kraju awans byłby ogromną sprawą, bo niebiesko-biali pionierzy dumnie pokazywaliby światu swoja fińską pierś w wielkim piłkarskim turnieju. Skorzystałoby na tej imprezie wiele grup zawodowych i biznes, ale zwłaszcza dziennikarze - bo bez względu na wyniki mieliby przez kilka tygodni o czym pisać i osiągnąć zenit swoich możliwości" - zauważyła stacja YLE.


"Najważniejsze jednak, że awansując do Euro 2008 fińscy kibice piłkarscy uzyskaliby satysfakcję po całych latach przegranych eliminacji, strzałów w słupki i niecelnych piłek. Skończyłoby się pośmiewisko i ich niewolnicze coroczne oczekiwanie na zakończenie mistrzostw świata w hokeju, które zdominowały obraz fińskiego sportu. Miejmy nadzieje, że serbski kapitan samolotu jest prorokiem" - podkreśliła YLE.


Autor: Łysy
Źródło: Gazeta WyborczaDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org