Dzisiaj jest: 20.02.2019 Osób on-line: 3   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Gdzie zagra Maciej Żurawski?
29.12.07 12:37

Maciejem Żurawskim interesują się kluby z Anglii i Hiszpanii - napisał "The Guardian". Belgowie twierdzą, że Polak pójdzie do Anderlechtu.


Gdzie zagra w nowym sezonie kapitan reprezentacji, który od miesięcy grzeję ławę w Celticu? - Bardzo prawdopodobny jest transfer do Anderlechtu Bruksela - mówi "Gazecie" Jürgen Geril z belgijskiego dziennika "Het Nieuwsblad". - Anderlecht szukał dwóch doświadczonych napastników, niedawno zapłacił milion euro za 31-letniego Czecha Stanislava Vlczka ze Slavii Praga. Kierunek poszukiwań tego drugiego to także wschód Europy, bo tam jest taniej. Żurawski może być tym drugim. Usłyszałem w klubie, że mają na oku kogoś około trzydziestki - mówi Belg.


Anderlecht nie ma wielkiego budżetu na transfery, ale bez problemu mógłby zapłacić pół miliona funtów Celticowi, a taka kwota zadowoliłaby Szkotów. Pensja Żurawskiego 15-20 tys. funtów tygodniowo też nie byłaby kłopotem dla Belgów.


Anderlecht potrzebuje wzmocnień, bo klub, który w zeszłym sezonie wywalczył mistrzostwo, teraz spisuje się słabo. W lidze zajmuje dopiero siódmą lokatę ze stratą 10 pkt do Club Bruges. Nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów. Gra jeszcze w Pucharze UEFA. W aklimatyzacji mógłby Żurawskiemu pomóc obrońca Marcin Wasilewski, który jest podstawowym graczem zespołu.


Ale Belgia to niejedyny kierunek. "The Guardian" napisał, że Żurawskim interesują się też kluby z Anglii i Hiszpanii. Angielski dziennik poświęca Żurawskiemu mały akapit tekstu o powrocie do składu Celtiku Artura Boruca. Wiadomo, że Żurawski odejdzie z Celtiku, bo chce grać, żeby być w formie na Euro 2008. "Guardian" wspomina o zainteresowaniu Maccabi Tel-Awiw (omyłkowo podając Maccabi Hajfa), ale enigmatycznie pisze także o zainteresowaniu Polakiem z Anglii I Hiszpanii. To nowe kierunki w transferowej sadze Żurawskiego, bo dotychczas mówiło się tylko o USA (Los Angeles Galaxy?), Belgii (Anderlecht?), Niemczech (Nuernberg?), a ostatnio o Maccabi.


Jeśli chodzi o izraelski klub, to transfer Żurawskiego wydaje się mało prawdopodobny. - Podchodzimy do tego entuzjastycznie, ale naszym priorytetem jest kupienie obrońcy i pomocnika - powiedział "Daily Record" dyrektor Maccabi Avi Nimni.


Sam Żurawski nie chce komentować tych spekulacji. - Spekulował nie będę, bo tego nie lubię. Powtarzam: będą konkrety, będziemy rozmawiać. Na razie nie mam żadnych konkretnych ofert, bo takie pojawią się zapewne po otwarciu okienka transferowego 1 stycznia - dodaje reprezentant Polski.


Celtic chce sprzedać Żurawskiego w styczniu, bo w lecie Polak może odejść za darmo. Szkocki klub liczy na dostanie za napastnika kilkaset tysięcy funtów, ale raczej mniej niż pół miliona.


Autor: Łysy
Źródło: Gazeta WyborczaDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org