Dzisiaj jest: 07.06.2020 Osób on-line: 3   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Gigantyczne wydatki hiszpańskich klubów
25.07.07 21:44
Hiszpańskie kluby wydały w letniej przerwie 276 milionów euro na transfery piłkarzy, poinformował we wtorkowym wydaniu dziennik sportowy As. To jednak nie rekord - przed poprzednim sezonem kluby z Hiszpanii wyasygnowały na ten cel 301 milionów euro.


Jak wyliczył As ponad jedna trzecia wydanych kwot - 102 miliony euro - została przeznaczona na zatrudnienie 31 piłkarzy grających w linii obrony. Do tego dochodzą wydatki na 14 bramkarzy. Najbardziej rozrzutnym w tym względzie klubem jest FC Barcelona. Kataloński klub zaangażował w transfery 68 milionów euro, w tym na Francuza Thierry'ego Henry'ego (poprzednio Arsenal Londyn) - 27 mln. Real Madryt wydał 30 milionów - na jednego piłkarza, Pepe z FC Porto. Ponadto "królewski" klub z Madrytu zaangażował trzech innych piłkarzy bez ekwiwalentu na rzecz poprzedniego klubu. To Christoph Metzelder (Borussia Dortmund), Javier Saviola (FC Barcelona) i Jerzy Dudek (Liverpool FC)
Autor: szylarek
Źródło: PAPDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org