Dzisiaj jest: 27.05.2018 Osób on-line: 3   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu

News
Gole "Sagana" i Wichniaraka
12.08.07 14:15

Marek Saganowski zdobył bramkę dla Southampton w przegranym 1:4 meczu z Crystal Palace w pierwszej kolejce angielskiej drugiej ligi piłkarskiej (league championship).

Saganowski trafił do siatki w 45. minucie, strzałem lewą nogą z pola karnego, po podaniu Grzegorza Rasiaka. W 76. minucie zastąpił go Bradley Wright-Philips. Rasiak zagrał cały mecz, podobnie jak bramkarz Southampton Bartosz Białkowski.

Trzy bramki dla Crystal Palace zdobył James Scowcroft (30, 31, 55), a jedną Clinton Morrison (57).

Nowy sezon zainaugurowała także Bundesliga. I już Artur Wichniarek strzela. Wichniarek zdobył gola dla Arminii Bielefeld w zwycięskim 3:1 (1:0) wyjazdowym meczu 1. kolejki ekstraklasy Niemiec z VfL Wolfsburg. W Bundeslidze zadebiutował Łukasz Piszczek. Jego drużyna - Hertha Berlin przegrała we Frankfurcie z Eintrachtem 0:1.

30-letni Wichniarek wpisał się na listę strzelców w 38. minucie. Polski napastnik - według Niemieckiej Agencji Prasowej DPA - należał do najlepszych na boisku. Grał do 68. minuty, a zastąpił go zawodnik z RPA Sibusiso Zuma.

Pozostałe bramki w sobotnim spotkaniu uzyskali: dla Arminii - Christian Eigler (51.) i Oliver Kirch (80.); dla VfL Wolfsburg - Sergiu Marian Radu (84). W ekipie gospodarzy nie wystąpił kontuzjowany Jacek Krzynówek.

Bardzo szybko miejsce w podstawowym składzie Herthy wywalczył Piszczek, sprowadzony z klubu mistrza Polski - Zagłębia Lubin. Przeciwko Eintrachtowi (0:1) grał do 63. minuty.

W innej konfrontacji VfL Bochum zremisował z Werderem Brema 2:2. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Tomasz Zdebel (otrzymał żółtą kartkę), zaś w Bochum zadebiutował Marcin Mięciel (wszedł na ostatnie 22 minuty).

Po 90 minut gry w inauguracyjnej kolejce mieli też Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) i Dariusz Żuraw (Hannover 96).

Energie podzieliło się punktami w wyjazdowej potyczce z Bayerem Leverkusen (0:0), a Kukiełka należał do wyróżniających się piłkarzy (dostał też żółtą kartkę). Na ławce rezerwowych siedział jego kolega klubowy Tomasz Bandrowski.

Natomiast zespół z Hanoweru, z Żurawiem na środku obrony, uległ u siebie HSV Hamburg 0:1.

W niedzielę Borussia Dortmund (Euzebiusz Smolarek, Jakub Błaszczykowski) spotka się z MSV Duisburg.