Dzisiaj jest: 01.06.2020 Osób on-line: 9   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Henry dogonił Platiniego
14.10.07 19:13

Thierry Henry wyrównał rekord słynnego Michela Platiniego pod względem liczby strzelonych bramek w reprezentacji Francji. W sobotnim meczu eliminacji mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi uzyskał 41. gola w kadrze "Trójkolorowych". 30-letni Henry wpisał się na listę strzelców w 8. minucie. Francuzi wygrali w Torshavn aż 6:0.


Autorem pierwszego trafienia był Nicolas Anelka (7). Drugiego - Henry.


Henry zdobył 41 bramkę w 95. występie w drużynie narodowej. Platini, obecnie prezydent UEFA, rozegrał 72 spotkania. Mógł go jeszcze poprawić, ale górą był bramkarz rywali Jakup Mikkelsen.


"Najważniejsze było zdobycie trzech punktów. Nie było to takie oczywiste, bowiem przyjechaliśmy zaledwie trzy godziny przed spotkaniem" - powiedział Henry.


Wydawało się, że mecz nie odbędzie się w sobotę, bowiem Francuzi przyjechali do Torshavn zaledwie kilka godzin przed jego planowanym rozpoczęciem. Powodem były fatalne warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły im wcześniejsze przylot na Wyspy Owcze. Z tego samego powodu nie dotarli tureccy sędziowie.


"Trójkolorowi" mieli przybyć w piątek, ale z powodu mgły mieli nieplanowane międzylądowanie w Bergen; wieczorem ponownie wrócili do tego norweskiego miasta, gdzie przenocowali. Dopiero w sobotę udało im się przybyć do celu. Zgodnie z przepisami UEFA mogli wystosować prośbę o przełożenie spotkania na niedzielę.


Do Torshavn nie udało się dotrzeć tureckim arbitrom, którzy utknęli w Kopenhadze. W ich zastępstwie pojedynek poprowadzili sędziowie z San Marino, którzy pierwotnie mieli być na konfrontacji Wysp Owczych z Azerbejdżanem w eliminacjach młodzieżowych ME. Z konieczności ten mecz przełożono na niedzielę.


Autor: Łysy
Źródło: PAPDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org