Dzisiaj jest: 27.05.2018 Osób on-line: 4   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt

News
Hiszpania: Czerwona kartka Smolarka w debiucie
27.08.07 10:01

Euzebiusz Smolarek zadebiutował w barwach nowego klubu, Racingu Santander. Nie będzie jednak tego debiutu miło wspominał.

Reprezentant Polski w meczu 1. kolejki Primera Division z Barceloną wszedł na boisku w 55. minucie. Po kolejnych dwunastu opuścił boisko, gdyż ujrzał czerwoną kartkę za brutalny faul na Eriku Abidalu! Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Smolarek kontrakt z Racingiem podpisał w czwartek. Jego występ przeciwko Barcelonie stał pod znakiem zapytania. Udało się jednak załatwić wszelkie formalności, a trener Marcelino Garcia Toral postanowił skorzystać z jego usług.

Racing w meczu z Barcelona zagrał dwoma napastnikami. W 55. minucie jednego z nich, Ivana Bolado, zastąpił Smolarek. W 64. minucie Polak ograł Liliana Thurama, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Oleguer i skończyło się jedynie rzutem rożnym. Trzy minuty później Smolarek brutalnie zaatakował wślizgiem znajdującego się bez piłki Erika Abidala. Sędzia Muniz Fernandez nie miał wątpliwości i ukarał byłego zawodnika Borussii Dortmund czerwoną kartką.

Do końca spotkania grająca w przewadze Barcelona atakowała, ale ani Ronaldinho, ani Samuel Eto'o, ani Thierry Henry, który zastąpił Leo Messiego nie potrafili pokonać Tono i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W innych niedzielnych spotkaniach wysokie wygrane zanotowały Real Mallorca (3:0 z Levante) i - co jest największą niespodzianką pierwszej kolejki - beniaminek Almeria (z byłym piłkarzem Wisły Kraków, Kalu Uche, który pojawił się na boisku w drugiej połowie), który ograł 3:0 na Estadio El Riazor Deportivo La Coruna.