Dzisiaj jest: 22.01.2019 Osób on-line: 3   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Iwański w Legii
18.06.08 17:57

Maciej Iwański podpisał kontrakt z Legią. 27-letni pomocnik Zagłębia Lubin kosztował 650 tys. euro. Jest to najwyższy w historii transfer, jeśli chodzi o przepływ zawodników między polskimi klubami.


Ofensywny pomocnik, który jest ubiegłorocznym mistrzem Polski, ma zastąpić w warszawskim klubie Rogera Guerreiro, który latem zapewne odejdzie z Legii. Brazylijczyk z polskim paszportem po Euro ma mnóstwo propozycji.


- Zrobiliśmy wszystko, by zatrzymać Maćka w Lubinie. Zawodnik jednak podjął decyzję o odejściu, a my nie chcemy blokować mu drogi do piłkarskiego rozwoju - cytuje słowa prezesa prezes Zagłębia, Pawła Jeża oficjalna strona klubu. - Miesiąc temu rozpoczęliśmy rozmowy na temat przedłużenia wygasającego za rok kontraktu. Oczywiście na korzystniejszych dla Maćka warunkach - kontynuuje Jeż. - Gdyby zawodnik podpisał z nami nową umowę, grałby w Zagłębiu do trzydziestego pierwszego roku życia. Chcieliśmy bardzo, aby Iwański został w naszym zespole, gdyż jest to jeden z symboli naszego klubu, zawodnik, który do każdego spotkania podchodził ze stuprocentowym zaangażowaniem, który poprowadził Zagłębie do wielu sukcesów. Zakładaliśmy nawet, że Maciek mógłby zakończyć w Lubinie swoją karierę. Niestety, piłkarz wybrał ofertę Legii, my zaś rozumiejąc jego argumentację, zaczęliśmy negocjować z tym klubem warunki transferu. W końcu ustaliliśmy kwotę, która satysfakcjonuje i nas, i warszawski klub


Maciej Iwański urodził się 7 maja 1981 roku w Krakowie. Przygodę z futbolem zaczynał w Omagu i Unii Oświęcim. W polskiej ekstraklasie rozegrał 124 mecze, w których zdobył 31 bramek.


Autor: Łysy
Źródło: Gazeta WyborczaDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org