Dzisiaj jest: 20.10.2021 Osób on-line: 4   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Kolejka po Van Der Varta
11.10.07 19:21

W niemieckiej prasie nie cichną spekulacje na temat przyszłości holenderskiego pomocnika Rafaela van der Vaarta, obecnie występującego w barwach HSV Hamburg.


Piłkarz, który - jak sam przyznaje - najchętniej odszedłby do hiszpańskiej Valencii, dobrą grą w ostatnich miesiącach mocno podbił swą cenę. Poza tym władze klubu z Hamburga, zachwyceni świetną dyspozycją Holendra chętnie przedłużyliby wygasającą w 2010 roku umowę. Szef klubu Bernd Hoffmann przyznaje, iż van der Vaart to wizytówką Hamburczyków i należy go zatrzymać w klubie z północy Niemiec.


Umowa wprawdzie upływa w 2010 roku, jednakże w kontrakcie jest zawarta klauzula, iż piłkarz może odejść już w 2009 roku, jeżeli ktoś zapłaci 1,5 miliona euro. Gra jest wiec warta świeczki, bo holenderski pomocnik jest wart obecnie dużo więcej.


Nie dziwi, że HSV za wszelką cenę chce zatrzymać tak wyśmienitego piłkarza w swoich szeregach. Jak ważny jest Rafael van der Vaart dla Hamburga potwierdzają także statystyki. W sezonie 2005/06, pierwszym z Holendrem w składzie, gdy ten wchodził na boisko (19. razy) HSV zdobywał przeciętnie 2,3 punktu, a bez niego ledwie 1,6. Natomiast w ostatnim sezonie różnica była jeszcze większa (1,65 do 0,75 pkt): Holender grał w 26. meczach i przyczynił się do dziesięciu zwycięstw.


Czy Hamburczycy zdołają zatrzymać gwiazdę klubu, na pewno będzie zależało od oferty, jaką przedłożą Holendrowi. Jeżeli "kasa" będzie się zgadzała van der Vaart z pewnością zostanie. Pytanie tylko, czy władze zechcą, a może raczej czy są w stanie, wyłożyć tak duże pieniądze?


Autor: Łysy
Źródło: Przegląd SportowyDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org