Dzisiaj jest: 15.02.2019 Osób on-line: 4   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Liga Europy: Wisła osłabiona przez meczem z FC Twente
27.09.11 08:13
W czwartek Wisła Kraków podejmie w wyjazdowym spotkaniu 2. kolejki Ligi Europy holenderski zespół FC Twente Enschede. Niestety mistrz Polski będzie musiał rywalizować z Holendrami bez dwóch czołowych zawodników. W składzie "Białej Gwiazdy" zabraknie Patryka Małeckiego oraz Moara Meliksona.

-„Z Patrykiem sprawa jest jasna: ma skręconą kostkę. W tym momencie wygląda ona jak balon. Nie ma więc szans, żeby zagrał w najbliższych dwóch meczach. Możliwe, że przerwa w jego grze potrwa dłużej niż dwa tygodnie” – poinformował trener Maaskant.

Melikson z kolei przechodzi kolejne badania, które mają wykazać, co dokładnie stało się z jego stopą. „Kontuzja Maora może być groźniejsza niż ta Patryka. Badania, które przeszedł, są właśnie przeglądane przez nasz sztab medyczny. Przeczucia zawodnika nie są jednak dobre. Mówi, że może będzie potrzebna operacja. Tak właśnie było, gdy odniósł podobną kontuzję w Izraelu. Jest więc możliwe, że Maor będzie wyłączony z gry nawet do grudnia” – powiedział szkoleniowiec Wisły.

-„Zarówno kontuzja Maora jak i Patryka jest dla nas stratą. Z gry wypadają nam najbardziej kreatywni zawodnicy w naszym zespole. Do tego dochodzi kontuzjowany Genkov, a to stanowi połowę naszego ataku.. Bułgarski napastnik od niedzieli rozpoczął treningi na boisku, ale nie ma szans, żeby wrócił do gry w tym tygodniu. „Mam nadzieję, że Tsvetan będzie mógł zagrać w meczu po przerwie na mecze reprezentacji narodowych” – poinformował trener.

-„Musimy zastanowić się nad innymi opcjami na tych pozycjach, na których straciliśmy piłkarzy. Łukasz Garguła grywał na skrzydle, a Daniel Brud w młodzieżowych zespołach był napastnikiem. Mamy jeszcze oczywiście Dragana Paljicia, który przecież przychodził do nas jako skrzydłowy” – wylicza szkoleniowiec.

-„Jeśli chodzi o zastępstwo Meliksona, to bez niego gramy oczywiście inaczej. Jego naturalnym zastępcą jest Łukasz Garguła, ale on w ostatnich meczach, w których grał, nie prezentował się najlepiej. Bliżej składu obecnie są Tomas Jirsak, Czarek Wilk, czy Daniel Brud, którzy są jednak innymi typami zawodników niż Maor. Może jednak brak Maora uczyni nas silniejszymi jako drużynę, bo nie będziemy tak bardzo polegali na jego indywidualnych umiejętnościach. To będzie dla nas dobry test” – podkreślił trener Wisły.

Autor: Łysy
Źródło: Biuro Prasowe Wisły Kraków SADodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org