Dzisiaj jest: 27.05.2018 Osób on-line: 3   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu

News
Ligue 1: Porażka Lyonu
12.08.07 13:38

Na rozstrzygnięcie meczu między sześciokrotnymi mistrzami Francji i drużyną z Tuluzy trzeba było czekać do ostatniej minuty. Olympique Lyon grając w dziesiątkę przegrał na wyjeździe 0:1 po golu Szweda Johana Elmandera.

Elmander strzelił z bliskiej odległości i zapewnił gospodarzom wygraną. Tym samym tuluzańczycy powetowali sobie przegraną 1:3 z Valenciennes w pierwszej kolejce Ligue 1.

Gdy padł gol, piłkarze z Lyonu już od prawie godziny grali w dziesiątkę. Za splunięcie w kierunku sędziego technicznego w 35. minucie czerwoną kartkę ujrzał inny Szwed - Kim Kallstroem. - Ta decyzja była niesprawiedliwa. Ktokolwiek zna Kima wie, że nigdy nie splunąłby na nikogo. Pluł po prostu na ziemię - tłumaczył swojego zawodnika prezes Lyonu Jean-Michel Aulas.

Mistrzowie Francji, którzy w pierwszej kolejce pewnie pokonali Auxerre 2:0, zmarnowali w Tuluzie mnóstwo szans. Atakowali nawet w osłabieniu, ale najbliżej do zdobycia bramki zbliżył się w 65. minucie Kader Keita, strzelając głowa w słupek.

- To był trudny mecz, ale traktujemy to jako wypadek przy pracy - stwierdził napastnik Lyonu i reprezentacji Francji Karim Benzema. - Musimy od razu o tym zapomnieć i skupić się na następnym spotkaniu - dodał.

Porażka nie jest jedyną przykrą wiadomością dla Lyonu. Kapitan drużyny, brazylijski obrońca Cris został zniesiony na noszach w drugiej połowie po uszkodzeniu kolana w starciu z Elmanderem. - Podejrzewamy, że ma uszkodzone więzadła - stwierdził lekarz Olympique Jean-Jacques Amprino i dodał, że więcej wiadomości o stanie zdrowia Brazylijczyka poda po niedzielnych badaniach.

Zwycięstwo z mistrzami Francji z pewnością doda odwagi piłkarzom z Tuluzy przed środowym meczem trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów z Liverpoolem.