Dzisiaj jest: 22.01.2019 Osób on-line: 3   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Loew obejrzy ćwierćfinał z trybun
18.06.08 18:03

Europejska Unia Piłki Nożnej (UEFA) podjęła decyzję, na mocy której szkoleniowiec reprezentacji Niemiec Joachim Loew nie będzie mógł siedzieć podczas czwartkowego meczu ćwierćfinałowego mistrzostw Europy z Portugalią na ławce trenerskiej.


Loew, podobnie jak jego austriacki kolega Josef Hickersberger odesłani zostali w poniedziałek w czasie meczu Niemcy - Austria przez arbitra głównego na trybuny. Incydent wydarzył pod koniec pierwszej połowy. Hiszpański sędzia Manuel Mejuto Gonzales odesłał na trybuny selekcjonerów obu drużyn - po tym jak obaj wdali się w słowny pojedynek ze sobą, i z sędzią technicznym. Obaj szkoleniowcy na odchodnym "przybili piątki", a następnie zasiedli oddzielnie na trybunach.


W czwartkowym meczu reprezentację Niemiec poprowadzi asystent Loewa Hansi Flick, jak miało to miejsce już w drugiej połowie meczu z Austrią. - UEFA na pewno dokładnie rozważyła tę decyzję i nie jest ona podjęta pochopnie - powiedział Theo Zwanziger, prezes niemieckiego związku piłki nożnej. - To byłaby dla nas olbrzymia radość, gdyby mimo tych utrudnień naszemu zespołowi udało się awansować do półfinału.


Kara dla Loewa oznacza, że szkoleniowiec nie ma prawa mieć żadnego kontaktu z piłkarzami od momentu zameldowania się zespołu na stadionie, aż do zakończenia meczu. Pierwszy trener reprezentacji nie może poprowadzić przedmeczowej odprawy. Zabroniony jest też radiowy, czy jakikolwiek inny kontakt selekcjonera z asystentami, jak również jego ewentualna wizyta w szatni w przerwie meczu.


Mecz 1/4 finału Portugalia - Niemcy rozpocznie się w czwartek o 20.45 w Bazylei. Portugalia może przed tym meczem odpoczywać o dzień dłużej niż Niemcy, którzy swoje ostatnie grupowe spotkanie rozgrywali w poniedziałek.


Autor: Łysy
Źródło: Gazeta WyborczaDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org