Dzisiaj jest: 27.05.2018 Osób on-line: 5   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu

News
Manchester nokautuje Newcastle !
13.01.08 14:46

Manchester United pokonał Newcastle 6:0 i odniósł 16. w tym sezonie zwycięstwo w Premier League. "Czerwone Diabły" rozstrzygnęły spotkanie w drugiej połowie a bohaterem meczu był strzelec trzech bramek Cristiano Ronaldo.

W pierwszej połowie piłkarze Newcastle dobrze się bronili i na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie. W drugiej części gry podopieczni Aleksa Fergusona zagrali jednak koncertowo i sześciokrotnie pokonali bramkarza Newcastle - Shay'a Givena.

- W pierwszej połowie było za dużo indywidualności w naszej grze - skomentował po meczu menedżer United. - Ale druga połowa była cudowna, absolutnie fantastyczna -dodał.

Wynik strzałem z rzutu wolnego otworzył w 49. minucie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk sprytnie uderzył piłkę między ustawionych w murze piłkarzy Newcastle i pokonał zdezorientowanego Shay'a Givena. Sześć minut później było już 2:0. Kuriozalny błąd popełnił bramkarz Newcastle, który wybijając piłkę trafił w Cacapę. Piłkę przejęli piłkarze United i zostawiony przed pustą bramką Carlos Tevez nie miał problemów ze strzeleniem bramki. Na 3:0 podwyższył Ronaldo w 70. minucie.

Kiedy wydawało się, że rezultat nie ulegnie zmianie w ostatnich sześciu minutach meczu "Czerwone Diabły" podwoiły wynik. Najpierw kapitalne podanie Wayne'a Rooney'a wykorzystał pozostawiony bez opieki Rio Ferdinand, a chwilę później hat-tricka skompletował Cristiano Ronaldo.

W doliczonym czasie gry kontrowersyjną bramkę zdobył Carlos Tevez. Po dośrodkowaniu Fletchera i przedłużeniu piłki przez Ronaldo Argentyńczyk uderzył na bramkę Givena. Piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w boisko. Sędzia uznał, że piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową i po raz szósty w drugiej połowie wskazał na środek boiska. Z decyzją arbitra nie mógł pogodzić się piłkarz Newcastle Alan Smith. Po ostrej wymianie zdań z sędzią pomocnik "Srok" udał się do szatni z czerwona kartką.

Po zwycięstwie nad Newcastle Manchester wrócił na pozycję lidera Premier League. "Czerwone Diabły" mają tyle samo punktów co Arsenal, który w sobotę zremisował 1:1 z Birmingham City.