Dzisiaj jest: 29.03.2024 Osób on-line: 13   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu

News
Manchester United mistrzem Anglii !
07.05.07 10:36

Arsenal Londyn zremisował dzisiaj na Emirates Stadium z Chelsea Londyn 1:1 i oddał tym samym przysługę... Manchesterowi United. Remis w tym spotkaniu oznacza, że po czterech latach przerwy tytuł mistrza Anglii ponownie powędruje na Old Trafford.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył z rzutu karnego w 42. minucie meczu Gilberto Silva. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę za niebezpiecznie zagranie w polu karnym na Julio Baptiście obejrzał Khalid Boulahrouz.

Grająca ze stratą jednego zawodnika Chelsea na skuteczny atak zdobyła się w 70. minucie spotkania. Z prawej strony dobrze znalazł się Shaun Wright-Phillips, który dośrodkował na na głowę Michaela Essiena. Nieupilnowany przez obrońców reprezentant Ghany lekko strącił futbolówkę w kierunku dalszego słupka i zdobył bramkę wyrównującą.

Chelsea czując zmęczenie po wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem wcześniej zaledwie kilka razy zagrażała bramce Jensa Lehmanna. Niecelnie uderzali Joe Cole i Wayne Bridge. Gracze ze Stamford Bridge do samego końca szukali zwycięskiej bramki. Ta sztuka nie udała się jednak ani Johnowi Terry, ani Frankowi Lampardowi. W doliczonym czasie gry „Kanonierów” uratował Lehman, który wybronił strzał Salomona Kalou.

Arsenal miał nieco więcej sytuacji podbramkowych w spotkaniu. Tuż po wznowieniu gry doskonałą okazję zmarnował Emmanuel Adebayor . Piłka po jego uderzeniu tylko nieznacznie minęła prawy słupek bramki Petra Cecha.

W środę o godzinie 20:45 Chelsea Londyn zmierzy się na Stamford Bridge z drużyną Manchesteru United. Zaległy mecz, który mógł zadecydować o mistrzostwie Anglii będzie już tylko grą o przysłowiową pietruszkę. „Czerwone Diabły” na dwie kolejki przed końcem mają siedem punktów przewagi nad „The Blues”.