Dzisiaj jest: 16.02.2019 Osób on-line: 1   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Milan Baros rasistą ?
19.04.07 18:51

 Zawodnik Stade Rennes, Kameruńczyk Stephane M'Bia oskarżył napastnika Olympique Lyon, Milana Barosa, że dopuścił się rasistowskich gestów pod jego adresem podczas środowego meczu Ligue 1. Zawodnik zaprzecza.

W spotkaniu tym OL mógł sobie zapewnić tytuł mistrza Francji, ale rywale stawili twardy opór spotkanie skończyło się bezbramkowo. Telewizyjne kamery wychwyciły jak w pewnym momencie sfrustrowany nieskutecznością Baros jedną ręką zatyka nos, a drugą energicznie macha, jakby od M'Bii bił odór nie do wytrzymania. - Zostałem tym gestem boleśnie zraniony. Jestem pewien, że Czech nie pozwoliłby sobie na coś takiego pod adresem białego piłkarza - stwierdził po meczu Kameruńczyk.


Prezes Rennes, Frederic Saint-Sernin wezwał władze ligi francuskiej do podjęcia sankcji. - Nasza liga jest wielokulturowa. Dla tych, którzy tego nie akceptują, nie ma w niej miejsca - powiedział.


Tymczasem Baros, który trafił do OL w styczniu z Aston Villa napisał w oświadczeniu stronie internetowej klubu (www.olweb.fr), że przyznaje się do gestu, ale zaprzecza, by miał on cokolwiek wspólnego z rasizmem. Władze mistrza Francji bronią Czecha. - Milan chciał powiedzieć M'Bii coś, czego nie umiał wyrazić po francusku: "zostaw mnie w spokoju, daj mi przestrzeń do oddychania - napisano na stronie klubu. - Milan zapewnił nas, że potępia każdą formę rasizmu, tak na boisku jak i w każdym aspekcie życia. Olympique Lyon popiera to podejście.


Autor: Łysy
Źródło: Gazeta WyborczaDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org