Dzisiaj jest: 24.05.2022 Osób on-line: 4   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

Felietony
Najpiękniejsze bramki, czyli siła indywidualności

O strzeleniu takiej bramki marzy każdy piłkarz. Trzeba pokonać obrońców, zbudować napięcie i wygrać z czasem. Jeśli spudłujesz zostaniesz nazwany sobkiem, ale jeśli trafisz - staniesz się bohaterem. Wniosek? Nie pudłuj.

Trzeba być wyjątkowym piłkarzem, żeby wykonać skuteczny strzał podczas największych rozgrywek. Chęć podania do kolegi z drużyny, lęk przed porażką, fatalny spadek pewności siebie w najważniejszym momencie, wszystko to zwiększa napięcie. Bramki po solowych rajdach to jedne z największych momentów w historii Mistrzostw Świata. Jest wiele odmian tego fantastycznego motywu: może to być slalom zakończony strzałem, niezwykły talent lub fenomenalna technika. Indywidualne akcje bramkowe mają jednak ze sobą coś wspólnego: budzą okrzyk zachwytu. Podczas Mistrzostw Świata w 2002 roku padło 161 bramek. Żadna z nich nie była jednak tak dobra, by zakwaflifikować się do najlepszej dziesiątki, a o takich tutaj mówimy. Osiem z dziesięciu goli wszechczasów wybranych przez fanów futbolu na stronie FIFA World Cup to solówki. Tego typu bramki pozostają w pamięci długo po tym, jak opadną turniejowe emocje.

Przez niego, nad nim, obok niego. Ci zawodnicy nie pozwolą zwykłemu murowi stanąć na drodze. Zdobywane podstępem, gwałtownym zwrotem lub siłą, bramki ubarwiały pucharowe rozgrywki. Niektóre gole to czysty łut szczęścia, inne tylko tak wyglądają. Dobrze wykonanych, dokładnych strzałów często nie da się obronić.

Niektóre z najbardziej zachwycających i dramatycznych goli w historii padały z dużej odległości,. Zawodnicy tak bardzo pragną spróbować szczęscia w strzale na odległość, że w efekcie pada dużo bramek, które całkowicie mieszają szyki bramkarzom. Postęp techniczny, jakiemu ulegają piłki, buty, a nawet sami gracze, sprawia, że zadanie bramkarzy staje się coraz trudniejsze.

Już od pierwszych rozgrywek Mistrzostw Świata aż do dnia dzisiejszego wspaniały strzał jest tym, o co w tej grze tak naprawdę chodzi.


Autor: Jola PilawaForum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org