Dzisiaj jest: 01.06.2020 Osób on-line: 8   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Platini chce polskiego zespołu w Lidze Mistrzów!
06.10.07 14:23

Polski klub w Lidze Mistrzów? Wydaje się to niemożliwe, ale być może dzięki reorganizacji rozgrywek stanie się faktem. Prezes UEFA, Michel Platini, chce bowiem zmienić zasady kwalifikacji. Do końca listopada mogą nastąpić zmiany w regulaminie.


Francuz ma swoją wizję Champions League. Woli, żeby grali w niej mistrzowie Polski, Rumunii czy Bułgarii, zamiast trzecich drużyn z Włoch, Anglii czy Hiszpanii. "Pomysł, że kraje biedniejsze, nie mające lukratywnych umów z telewizjami, nie mogą grać w Lidze Mistrzów, to nie moja filozofia futbolu. Będę bronił mojego pojmowania piłki nożnej, nawet jeśli czasami będę musiał negocjować i politykować" - powiedział Platini.


18 klubów europejskich, zrzeszonych w grupie G-14, oficjalnie nie uznawanej przez UEFA i FIFA, już ogłosiło swój sprzeciw wobec planów szefa UEFA. "Opozycja nie jest specjalnie silna. Niektóre kluby są na pewno przeciwne moim propozycjom, ale większość jest za. Aktualną formułę rozgrywek Ligi Mistrzów stworzono dlatego, że wielkie kluby właśnie utworzyły swe własne stowarzyszenia i chciały mieć Ligę wyłącznie dla siebie" - tłumaczył prezes.


Autor: Łysy
Źródło: Dziennik

lorbas122008-09-30 19:00:13
to dobry pomysl.
Dodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org