Dzisiaj jest: 02.06.2023 Osób on-line: 5   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Polak w Sheffield United
09.01.08 23:53

17-letni piłkarz szwedzkiego Heslingborg IF Zeyn AlAbidyn S-Latef, który posiada polskie obywatelstwo, podpisał kontrakt z Sheffield United - poinformowały w środę władze klubu.


Rzecznik Helsingborga Fredrik Ericsson powiedział: - S-Latef grał ostatnio w naszej drużynie U-21 i mieliśmy nadzieje, że będzie kontynuował karierę w naszym klubie. Odejście było jego decyzją i ją rozumiemy. Dzisiaj szwedzki futbol ma duże problemy z zatrzymaniem młodych talentów i mamy tego kolejny przykład. Z drugiej jednak strony nie przedstawiliśmy mu jeszcze kontraktu na następny sezon i przejście do Sheffield United jest wolnym transferem.


S-Latef urodził się w Szwecji. Jego ojcem jest Irakijczyk, a matką Polka. Z tego powodu też piłkarz występuje w reprezentacji Polski U-18.


Najlepszy piłkarz Helsingborga, legendarny reprezentant Szwecji Henrik Larsson ocenił go po jednym z meczów w lecie jako "wielki talent na pozycji pomocnika" i nazwał "polskim Zidanem".


- Gra w angielskim zespole jest dużą szansa rozwoju mojej kariery - powiedział S-Latef kanałowi TV-4 szwedzkiej telewizji.


Autor: Łysy
Źródło: PAPDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org