Dzisiaj jest: 22.01.2019 Osób on-line: 2   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Polonia Bytom ma szansę na licencję!
03.06.08 18:16

PZPN zwróci się do UEFA o zgodę na ponowne rozpatrzenie wniosku licencyjnego bytomskiego klubu.


Jeszcze w piątek, gdy Komisja Odwoławcza ds. Licencji PZPN odmówiła przyznania Polonii prawa do gry w ekstraklasie - wydawało się, że jej los jest przesądzony. - Nasza decyzja jest ostateczna, nie ma od niej odwołania - grzmiał Zbigniew Sadowski, przewodniczący komisji.


Działacze i kibice Polonii, pomni wydarzeń sprzed roku, gdy w podobnej sytuacji znalazł się Ruch Chorzów, rozpoczęli jednak wielką akcję na rzecz uratowania klubu przed degradacją. Fani "niebiesko-czerwonych" zwrócili się o pomoc nawet do premiera Donalda Tuska. Najważniejsze okazało jednak spotkanie do jakiego doszło na Stadionie Śląskim po meczu Polska-Dania. Przedstawiciele Polonii i władz Bytomia namówili działaczy PZPN, włącznie z prezesem Michałem Listkiewiczem, aby związek zajął się sprawą bytomskiego klubu.


Podczas wczorajszych obrad zarządu PZPN doszło do głosowania nad sprawą Polonii. Działacze jednomyślnie poparli starania Polonii o licencję. Związek wystąpi więc teraz do UEFA z prośbą o możliwość ponownego rozpatrzenia wniosku licencyjnego Polonii. - Przyznam, że decydujący był sentyment dla bytomian i heroizmu działaczy pozbawionych wsparcia ze strony miasta. PZPN jest do tego powołany, aby pomagać klubom - mówi Zbigniew Koźmiński, rzecznik związku.


Zgoda europejskiej federacji oznaczałaby, że sprawą Poloni znów zajmie się komisja Sadowskiego. - Decyzji zarządu PZPN nie traktuję jako wotum nieufności wobec mnie. Wcale nie przesądzałbym też, czy UEFA w ogóle dopuści do ponownego rozpatrywania sprawy Polonii - twierdzi przewodniczący komisji.


Jeśli Polonia dostanie jednak licencję, to znów wywrócona zostanie tabela ekstraklasy. - Wiemy w co się ładujemy, ale bierzemy to na swój garb - mówi Koźmiński. Klub z Bytomia wróciłby na 13. miejsce, które zajął w sportowej rywalizacji. Z kolei Widzew Łódź znalazły się na pozycji spadkowej, co w związku z jego karną degradacją, oznacza grę w III lidze. Wróciłby też temat barażu pomiędzy Jagiellonią Białystok i Piastem Gliwice, który miałby zostać rozegrany na tydzień przed startem ligi. Wobec planowanej fuzji Śląska Wrocław i Grocliu Grodzisk Wlkp., możliwość rozegrania takiego dwumeczu jest jednak znikoma.


Autor: Łysy
Źródło: Gazeta Wyborcza KatowiceDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org