Dzisiaj jest: 25.04.2018 Osób on-line: 2   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu

News
Powrót Boruca, zwycięstwo 'The Bhoys'
29.12.07 22:05

Artur Boruc w meczu z Gretną wrócił do bramki Celticu po przerwie spowodowanej operacją kolana. Drużyna Polaka pewnie pokonała ostatni zespół szkockiej Premier League 3:0.

Bramki dla Celticu strzelali Scott McDonald, Scott Brown oraz Aiden McGeady. Boruc i jego koledzy wrócili na fotel lidera, ale rozegrali dwa mecze więcej od lokalnego rywala Glasgow Rangers i nie mogą być pewni pierwszego miejsca na dłużej.

Mimo pewnego zwycięstwa polski bramkarz miał okazję pokazać, że w trakcie przerwy nie zapomniał jak się broni na światowym poziomie. W kilku sytuacjach uchronił zespół od straty gola. Zwłaszcza przy trudnym strzale McGuffie'ego w 16 minucie, a także w trzech innych sytuacjach, kiedy Polaka niepokoili dwukrotnie Urugwajczyk Fabian Yantorno oraz Deuchar strzałem głową.

Maciej Żurawski tradycyjnie nie wystąpił w barwach Celticu. Nie zmieścił się nawet na ławce rezerwowych.

Chorwaci są grupowym rywalem Polski w finałowym turnieju Euro 2008.