Dzisiaj jest: 01.06.2020 Osób on-line: 11   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
PZPN zarobi 23,5 mln zł na awansie do Euro!
22.11.07 13:28

Oprócz historycznego awansu na mistrzostwa Europy, PZPN zyska również niebagatelny zastrzyk finansowy. Do kasy związku wpłynie co najmniej 6,5 mln Euro czyli 23,5 mln złotych - pisze "Przegląd Sportowy".

Co więcej, to dopiero... początek zarabiania na ME. Dodatkowo UEFA zapłaci bowiem za występ naszej kadry w każdym meczu Euro, a także za osiągane wyniki. W porównaniu do mistrzostw Europy, które odbyły się w Portugalii, sumy wypłacane przez europejskie władze piłkarskie znacząco wzrosły. To za sprawą wysokich kontraktów reklamowych zwycięzca turnieju otrzyma dodatkowo 7,5 mln euro, a finalista 4,5 mln. Uczestnicy półfinałów zdobędą po 3 mln euro. Organizatorów stać na taką podwyżkę, bowiem szacuje się, że zyski z imprezy przekroczą zawrotną granicę miliarda euro!


Federacje poszczególnych państw uważają jednak, że szklanka jest do połowy pusta. Chodzi o to, że w zawrotnym tempie rosną np. premie, jakie trzeba wypłacać piłkarzom w przypadku awansu. I tak np. francuscy piłkarze otrzymają 6 mln euro do podziału za awans. Natomiast kadra Grecji prawie 3 mln. FA (angielski związek) zobowiązał się z kolei do pokrycia kosztów związanych z kontuzją Michaela Owena. Za każdy tydzień pauzowania piłkarza federacja przeleje 140 tysięcy euro, co w konsekwencji da wysoką kwotę. Absencja reprezentanta Anglii potrwa przynajmniej miesiąc.


Autor: Łysy
Źródło: Przegląd Sportowy







Dodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org