Dzisiaj jest: 28.06.2022 Osób on-line: 6   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Rooney zapłaci odszkodowanie
03.06.08 18:31

Napastnik reprezentacji Anglii i Manchesteru United Wayne Rooney przeprosił we wtorek formalnie, w sądzie, swego byłego trenera z klubu Everton Davida Moyesa i zgodził się zapłacić (nie ujawniono sumy) odszkodowanie za twierdzenia zawarte w swej autobiografii.

Trener Evertonu David Moyes oskarżył Rooneya o zniesławienie opiniami zawartymi w opublikowanej w 2006 r. autobiografii - "Wayne Rooney - My Story So Far". W książce Rooneya napisano, że Moyes przekazał do prasy "przeciek" z ich poufnych rozmów. Określił też Moyesa jako osobę władczą, wszystko kontrolująca i całkowicie odpowiedzialną za odejście Rooneya z Evertonu do Manchester Utd. w 2004 roku.
W swej autobiografii Rooney napisał, że oświadczył Moyesowi, iż chce opuścić Everton po tym, jak gazety opisały jego spotkania z prostytutkami. Rooney wyraził w książce przypuszczenie, że kompromitujące go informacje przeciekły do gazety "Liverpool Echo" za sprawą trenera Moyesa. Cała afera skłoniła Rooneya do odejścia z klubu, którego fanem był od dziecka.


W pozwie sądowym Moyes napisał, że te zarzuty "szkodzą jego zawodowej i osobistej opinii oraz powodują poważne kłopoty i stresy". Złożył również wniosek o nakaz sądowy usunięcia obraźliwych dla niego fragmentów z następnego wydania autobiografii Rooneya.


Rooney, łącznie ze współautorem książki Hunterem Daviesem i wydawcą - HarperCollins, zgodził się wypłacić Moyesowie odszkodowanie. Według liverpoolskiej gazety "Echo" może ono wynieść aż 150 000 funtów szterlingów (295 000 dol.); plus koszty sądowe, szacowane na 400 000 funtów.


Moyes powiedział, że odszkodowanie przekaże na Fundację Byłych Graczy Evertonu.


Autor: Łysy
Źródło: PAPDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org