Dzisiaj jest: 01.06.2020 Osób on-line: 10   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Sobolewski zrezygnował z gry w kadrze
20.11.07 19:32

Podstawowy zawodnik piłkarskiej reprezentacji Polski, defensywny pomocnik Radosław Sobolewski zrezygnował gry w kadrze. Jako przyczynę swojej decyzji podał powody osobiste.


- Sobolewski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski. Powiedział mi to po niedzielnym treningu w Chorzowie. Jednocześnie poprosił mnie o możliwość przyjazdu do Serbii. Chciał być tutaj z zespołem, chociaż zaznaczył, żebym później już na niego nie liczył - powiedział Beenhakker.


Decyzja Sobolewskiego jest sporym zaskoczeniem, bowiem w eliminacjach ME był jednym z podstawowych graczy polskiej drużyny, która zapewniła sobie udział w turnieju finałowym. Wystąpił w ośmiu z dwunastu spotkań. Sam piłkarz od kilku lat nie rozmawia z dziennikarzami, dlatego powody jego decyzji nie są znane.


- Ja wiem, ale nie chcę mówić. Szanuję jego decyzję - dodał holenderski trener.


Sobolewski, obecnie zawodnik Wisły Kraków, a wcześniej m.in. Jagiellonii Białystok, Wisły Płock i Groclinu Grodzisk Wlkp., w drużynie narodowej zadebiutował 20 sierpnia 2003 roku, w wygranym 2:1 towarzyskim meczu z Estonią w Tallinie. Zdobył wówczas jedynego gola w reprezentacji. W 2006 roku wystąpił w dwóch meczach MŚ w Niemczech. W sobotę po raz 32. zagrał w biało-czerwonych barwach.


Sobolewski nie wystąpi w spotkaniu z Serbią. Po meczu z Belgią, w którym zwycięstwo 2:0 zapewniło Polakom awans do ME, z kadry ubyli również Euzebiusz Smolarek, Maciej Żurawski, Artur Boruc, Jacek Krzynówek, Marek Saganowski oraz pauzujący za żółte kartki Jakub Błaszczykowski. W Belgradzie szansę występu dostaną ci, którzy w eliminacjach grali mniej.


Autor: Łysy
Źródło: Gazeta WyborczaDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org