Dzisiaj jest: 22.01.2019 Osób on-line: 5   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Steve McClaren zwolniony
22.11.07 13:21

FA potwierdziła informację o zwolnieniu Steve'a McClarena z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Anglii - poinformował Sky Sports News. McClaren został zwolniony z tego stanowiska po tym, jak nie udało mu się awansować na Euro 2008.


W środę piłkarze Anglii zaprzepaścili szansę zakwalifikowania się do przyszłorocznych finałów mistrzostw Europy. Do awansu wystarczał im remis na Wembley z Chorwacją. Przegrali 2:3.


Jak poinformował prezes FA, Geoff Thompson kontrakt federacji z McClarenem został zakończony z natychmiastowym skutkiem, podobnie jak umowa z asystentem McClarena, Terrym Venablesem.


Reprezentacja Anglii po raz pierwszy nie zakwalifikowała się do finałów wielkiej imprezy od czasu niepowodzenia w eliminacjach mistrzostw świata w 1994 r. Anglicy też po raz pierwszy od 1984 roku nie będą grali w mistrzostwach Europy od 1984 r.


- Niezakwalifikowanie się do finałów mistrzostw Europy jest wystarczającym powodem zwolnienia trenera reprezentacji - powiedział podczas konferencji prasowej szef zarządu FA, Brian Barwick. - Myślę, że Steve to rozumie - dodał. Barwick także przeprosił kibiców za przegrane przez piłkarzy Anglii eliminacje.


W specjalnie wydanym oświadczeniu FA podkreśliła potrzebę gruntownej analizy przyczyn niepowodzenia reprezentacji w eliminacjach ME, powierzyła Barwickowi pieczę nad wyborem nowego selekcjonera drużyny narodowej, ale nie określiła terminu, w którym wybór ten miałby zostać dokonany.


- Jak każdy angielski kibic jesteśmy wielce rozgoryczeni przegranymi eliminacjami mistrzostw Europy. I wiem, że Steve odczuwa to rozczarowanie bardziej niż inny. Zdajemy sobie sprawę, iż nie mamy zagwarantowanego prawa uczestniczenia w największych turniejach, ale mieliśmy prawo spodziewać się, że przejdziemy z powodzeniem przez eliminacje. Chciałbym podziękować Stevenowi za pracę, jaką wykonywał od momentu objęcia stanowiska latem ubiegłego roku. Jego zaangażowanie nie może być kwestionowane, a ja życzę mu wszystkiego najlepszego na przyszłość. Poszukiwania nowego trenera już się rozpoczęły i uczynimy wszystko, by do tego zajęcia znaleźć najlepszego człowieka - powiedział Thompson.


Autor: Łysy
Źródło: Gazeta WyborczaDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org