Dzisiaj jest: 15.02.2019 Osób on-line: 3   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Zorc: Kuba już jest najlepszy
10.07.07 21:29

 - Forma Kuby jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Dopiero co zaczęliśmy przygotowania, a on już biega bardzo szybko - mówi o Jakubie Błaszczykowskim, nowym nabytku Borussii Dortmund dyrektor sportowy westfalskiego klubu, Michael Zorc w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".


Według Zorca Błaszczykowski był najlepszym zawodnikiem w pierwszym sparingu Borussii, wygranym 8:0. - Nie sądzę, by trener Thomas Doll posadził go na ławce rezerwowych. Ale w ofensywie konkurencja jest spora, mamy 13 zawodników. Kogoś pewnie jeszcze oddamy - mówi dyrektor sportowy "czarno-żółtych".


Na pewno nie będzie to Ebi Smolarek, o którym mówiło się ostatnio w kontekście powrotu do Feyenoordu Rotterdam. - Nie sprzedamy go, wręcz przeciwnie, jeszcze przed startem ligi powinniśmy podpisać z nim nowy kontrakt. W poprzednich dwóch sezonach pokazał, że jest dobrym napastnikiem, zresztą był najskuteczniejszym zawodnikiem Borussii - mówi Zorc. Dyrektor sportowy Borussii chwali Smolarka za pomoc we wprowadzaniu Błaszczykowskiego do zespołu. - To jego dodatkowe zajęcie, z którego też wywiązuje się znakomicie - opowiada.


Na koszulce Polaka zamiast nazwiska będzie widniał pseudonim "Kuba". - Zgodził się na to niemal natychmiast, zresztą nazwisko nie mieściło się prawie na koszulce. Ja nauczyłem się już wymawiać jego nazwisko, ale dla Niemca jest to trudna sprawa. Kibice i tak mówią tylko i wyłącznie Kuba - tłumaczy Zorc.


Dyrektor "czarno-żółtych" jest zdania, że trzeci Polak w Borussii, Sebastian Tyrała, powinien wybrać reprezentację Niemiec. - Osobiście wolałbym, by reprezentował Niemcy. Dwóch Polaków w Borussii to już i tak sporo, bo przecież przez wiele lat nie mieliśmy żadnego - mówi Zorc. Tyrała przygotowuje się z reprezentacją U-19 Niemiec do nadchodzących mistrzostw Europy. Piłkarze Borussii przebywają na zgrupowaniu w Szwajcarii.


Autor: Łysy
Źródło: Gazeta WyborczaDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org