Dzisiaj jest: 20.09.2018 Osób on-line: 4   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu

News
1000. mecz Maldiniego
18.02.08 14:35
Inter Mediolan nie zwalnia tempa. Lider Serie A pokonał w sobotnim spotkaniu 23. kolejki Livorno 2:0. Punkty stracił AC Milan bezbramkowo remisując w Parmie. 1000. mecz w profesjonalnej karierze rozegrał Paolo Maldini.

O zwycięstwie mistrza Włoch na San Siro przesądził David Suazo, który do siatki rywali trafił w 14. i 18. minucie. Honduranin godnie zastąpił odpoczywającego Zlatana Ibrahimovicia. W zespole Interu sobotę nie wystąpili też Julio Ricardo Cruz, Patrick Vieira i Luis Jimenez, ale nie miało to wpływu na grę mediolańczyków.

Inter ma już 11 punktów przewagi nad drugim w tabeli AS Roma. Piłkarze ze stolicy Włoch przegrali w sobotę w Turynie z Juventusem 0:1. Zwycięskiego gola dla "Starej Damy" zdobył Alessandro del Piero w 45. minucie uderzeniem z rzutu wolnego.czytaj dalej

Kapitan Milanu spotkanie w Parmie rozpoczął na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w 68. minucie, zmieniając Marka Jankulovskiego. Jak wyliczyli dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" od profesjonalnego debiutu Malidniego minęło 8427 dni.

Według obliczeń tej gazety Maldini z tysiąca meczów aż 981 rozegrał w pierwszej jedenastce czy to AC Milan czy reprezentacji Włoch, przeważnie z opaską kapitana, a w 916 spotkaniach grał przez pełne 90 minut.

Maldini, który 26 czerwca będzie obchodzić 40. urodziny, jest piłkarzem-symbolem Milanu. W tej drużynie występował jego ojciec Cesare i w niej rozpoczyna przygodę z futbolem jego 11-letni syn Cristian.

Paolo Maldini zadebiutował w barwach Milanu 20 stycznia 1985 roku w meczu ligowym z Udinese. Przez 24 sezony reprezentował nieprzerwanie "rosso-neri". Zdobył w tym czasie siedem razy mistrzostwo Włoch (1988, 1992, 1993, 1994, 1996, 1999, 2004), raz Puchar Włoch (2003) i pięciokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów (1989, 1990, 1994, 2003, 2007).

Do Maldiniego należą rekordy występów w reprezentacji Włoch (126 meczów w latach 1988-2002) i w Serie A (611). Jest ponadto posiadaczem dwóch rekordów Ligi Mistrzów. W 2005 roku w finale przeciwko Liverpoolowi zdobył bramkę w 51. sekundzie i był to najszybszy gol w historii finałów. Jednocześnie został najstarszym graczem, który zdobył bramkę w decydującym meczu LM.

Autor: adamkos718
Źródło: INTERIA.PL/PAP

Dodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!