Dzisiaj jest: 22.01.2019 Osób on-line: 2   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
El. EURO 2008: Jeszcze cztery miejsca wolne
19.11.07 17:58

O cztery miejsca w przyszłorocznym turnieju finałowym toczyć się będzie w środę na 22 stadionach rywalizacja w ostatniej kolejce eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Znanych jest już 12 z 16 uczestników Euro-2008. W tym gronie jest Polska, która zakończy eliminacje wyjazdowym meczem z Serbią.


Na razie nie wiadomo, kto będzie drugim finalistą Euro-2008 z grupy A, w której występuje Polska. Największe szanse na awans ma Portugalia, której wystarczy remis w meczu z Finlandią w Porto. W przypadku porażki podopiecznych Luisa Felipe Scolariego sytuacja nadal będzie niewyjaśniona, bowiem szanse na grę w przyszłorocznym turnieju będą mieli jeszcze Finowie oraz Serbowie, którzy dopiero 24 listopada rozegrają swój ostatni mecz w tych eliminacjach, z Kazachstanem.


Walka o jedno miejsce toczy się także w grupie C. Awans zapewnili sobie już obrońcy mistrzowskiego tytułu - Grecy, a na drugiej pozycji są Turcy, którzy jednym punktem wyprzedzają Norwegów. Turcja podejmować będzie Bośnię i Hercegowinę, a zwycięstwo zapewni jej awans i wyeliminuje Norwegię, która zagra na wyjeździe z Maltą.


W środę swoją szansę będą mogli wykorzystać również Anglicy. Podopieczni Steve'a McClarena przed dwoma dniami dostali prezent od losu w postaci porażki Rosji z Izraelem (1:2). Zwycięstwo ekipy Guusa Hiddinka w Tel-Awiwie pozbawiłoby praktycznie Anglików szans na awans, ale teraz sytuacja jest zupełnie inna. To Rosjanie są daleko od Euro-2008, a Anglikom wystarczy remis w meczu z Chorwacją w Londynie. Gospodarze będą mieli zadanie ułatwione o tyle, że Chorwaci mają zapewniony występ na boiskach Austrii i Szwajcarii.


Także remis potrzebny jest Szwedom. Jeden punkt gospodarzy w Sztokholmie pozbawi awansu Irlandię Płn., która ma jeszcze iluzoryczne szanse na finały ME. Cel ten wydaje się jednak mało realny - reprezentacja Ulsteru musiałaby wygrać na wyjeździe z pewną awansu Hiszpanią, a Szwecja przegrać z Łotwą.


Wszystko jest już jasne w grupie B. Awansowały Włochy i Francja. "Squadra Azzura" ma duże szanse, aby zakończyć eliminacje na pierwszym miejscu w tabeli, bowiem podejmować będzie w Modenie Wyspy Owcze. Francuzi w Kijowie spotkają się z Ukrainą.


W grupie D także nie ma już zagadek. W finałach ME zagrają Niemcy i Czesi. Trzecia drużyna świata w środę podejmować będzie Walię, natomiast południowi sąsiedzi Polski wybierają się do Nikozji na mecz z Cyprem.


Bez emocji odbędą się również mecze w grupie G. Awans zapewniły już sobie reprezentacje Rumunii i Holandii. Pierwsza z nich podejmie na zakończenie eliminacji Albanię, a druga w Mińsku zagra z Białorusią.


Losowanie grup turnieju finałowego ME odbędzie się 2 grudnia w Lucernie.


Autor: Łysy
Źródło: Gazeta WyborczaDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org