Dzisiaj jest: 24.05.2022 Osób on-line: 3   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

Felietony
Euro 2012 . Dlaczego u nas ?

Już w grudniu UEFA zadecyduje gdzie rozegrane zostaną finały mistrzostw Europy 2012 . Jak wiemy do finałowego starcia przeszły 3 kandydatury : Włoch , Polski i Ukrainy oraz Węgier i Chorwacji .

Nasza propozycja wydaje się najsłabsza jednak może się okazać , że będzie odwrotnie . Moim zdaniem najmniejsze szanse na organizację mają Włosi .

W pamięci wszystkich wciąż jest włoska afera korupcyjna , która na pewno zaszkodzi włochom . dodam jeszcze , iż wydaje mi się , że UEFA da organizację krajom jeszcze tak naprawdę nie znanym czyli kandydatury Polska/Ukraina , Węgry/Chorwacja są odpowiednie . Rozwinie to w tych krajach gospodarkę , zrobi to im wielką reklamę i rozwinie ich piłkarski poziom .

W takim wypadku naszym groźniejszym rywalem są Węgrzy i Chorwaci . Ale nadal wydaje mi się , że mamy większe szanse .

Nasz piękny kraj , który został świetnie zareklamowany podczas gali Miss World w Warszawie i Ukraina równie piękna to doskonałe miejsce na mistrzostwa . Według mnie nasze propozycje stadionów są dużo lepsze . Zresztą sami przyznajcie , że wspaniale prezentują się na pokazach multimedialnych Baltic Arena z Gdańska , Stadion Olimpijski z Wrocławia , Stadion Wielkopolski z Poznania i Stadion Narodowy z Watrszawy . Nasze rezerwowe stadiony z Krakowa i Chorzowa też są piękne . Stadion Wisły już jest przebudowywany . Została do zbudowania północna trybuna , zadaszenie trybun bocznych i połączenie wszystkich trybun w jedną całość . W Chorzowie na stadionie Śląskim roboty jeszcze mniej . Wystarczy zadaszyć stadion wymienić murawę i po prostu zrobić renowację siedzeń i zbudować parking z prawdziwego zdarzenia .
Nie znam się na stadionach Ukraińskich ale stadion Narodowy w Kijowie i stadion Szachtara są piekne i to mi wystarczy by zaufać naszym wschodnim sąsiadom .

Za naszą kandydaturą przemawiają również wyniki . Polska i Ukraina awansowały do finałów Mistrzostw Świata w Niemczech . U naszych rywali udało się to tylko Chorwatom . Mało tego Ukraina dotarła , aż do ćwierćfinału . Nasze kluby również więcej znaczą w piłkarskim światku od węgrów i chorwatów . Szachtar i Dynamo Kijów są w fazie grupowej LM a nasza Wisła Kraków w fazie grupowej Pucharu UEFA .

Jak będzie się okaże jednak mam nadzieję , że w grudniu pokonamy rywali i bęziemy organizatorami , a to pociągnie za sobą wiele dobrego dla polskiej piłki i dla Polski . Póki co możecie wyrażać dla organizacji Euro w Polsce i Ukrainie na stronie http://www.e2012.org/pl/Home.html . UEFA będzie sprawdzać ilu internautów popiera każdą ofertę .autor : Łukasz KręcichwostForum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org