Dzisiaj jest: 06.06.2020 Osób on-line: 2   Strona główna | Forum | Reklama | Kontakt
menu


Reklama

News
Jerzy Dudek w Realu
12.07.07 20:35

Jerzy Dudek będzie czwartym piłkarzem, który latem przeniósł się do Realu Madryt. Polski bramkarz osiągnął porozumienie z Realem w sprawie dwuletniego kontraktu i będzie oficjalnie zaprezentowany przez mistrza Hiszpanii w następnym tygodniu, poinformował hiszpański dziennik sportowy Marca.


Strona internetowa Realu Madryt do czwartkowego południa nie podała informacji o kontrakcie Jerzego Dudka.


Według gazety Dudek ma zastąpić Diego Lopeza, który został wytransferowany do klubu Villarreal (szacunkowo - za 6 mln euro). Lopez był w Realu zmiennikiem Ikera Casillasa.


Hiszpańskie media pisząc o Dudku podkreślają, iż przed reprezentantem Polski "zielone światło otworzył nowy trener Realu, Bernd Schuster".


Dudek nie potwierdza jednak, że będzie piłkarzem Realu Madryt. "W związku z dzisiejszymi doniesieniami hiszpańskiej prasy, chciałbym oświadczyć, że w kwestii mojego transferu nic jeszcze nie jest przesądzone. W najbliższych dniach wszystko się wyjaśni. Poinformuję o tym na mojej stronie internetowej" - oświadczył polski piłkarz.


34-letni Dudek - to czwarty piłkarz angażowany w letniej przerwie przez "Królewski klub" z Madrytu. Trzej z nich - oprócz Dudka (poprzednio Liverpool FC) - Christoph Metzelder (Borussia Dortmund) i Javier Saviola (FC Barcelona) - to gracze, którym skończyły się umowy z poprzednimi klubami. Ten czwarty to Pepe, za którego Real ma zapłacić Porto 30 milionów euro.


Metzelder został zaprezentowany przez Real na stadionie Bernabeu w środę, Pepe czeka podobna ceremonia w czwartek, a Saviolę - w piątek.


Jerzy Dudek - to 58-krotny reprezentant Polski. Urodził się w Rybniku 23 marca 1973 roku. W 1996 r. debiutował w polskiej ekstraklasie jako piłkarz Sokoła Tychy - wcześniej grał w Concordii Knurów. W tym też roku wziął ślub (żona Mirella), a także podpisał kontrakt z Feyenoordem Rotterdam. W holenderskiej ekstraklasie debiutował w sierpniu 1997 r.


Jego pierwszy występ w drużynie narodowej - to udział w meczu 25 lutego 1998 r. w Tel Awiwie przeciwko reprezentacji Izraela (0:2). W sierpniu 2001 roku podpisał kontrakt z Liverpool FC, z którym 25 maja 2005 r. zdobył Puchar Europy, będąc bohaterem spotkania finałowego z AC Milan.


Autor: Łysy
Źródło: PAPDodawanie komentarzy dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (rejestracja jest darmowa). Jeżeli już posiadasz konto proszę się zalogować.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść Komentarzy!


Forum piłkarskie
Copyright (c) 2005-2012 Pilkanozna.org